1. august 2016

Občianske združenie Tatry – Pieniny LAG s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a obec Ždiar, organizuje tradičné podujatie „Goralské folklórne slávnosti“, ktoré sa uskutoční počas 13. a 14. augusta 2016 v obci Ždiar v amfiteátri pod prekrásnou Ždiarskou vidlou, ktorá robí prírodnú kulisu celému podujatiu.

 Zámerom slávnosti je spojiť a prezentovať ľudovú kultúru goralov z troch regiónov – Spiša, Oravy a Poľska. Predstaviť talenty a amatérov so záľubou a vzťahom k folklóru, zaujať mladú generáciu a podnietiť ju k zachovaniu folklóru. Dvojdňové podujatie ponúkne milovníkom ľudovej hudby, spevu a tanca zážitky spojené s tradíciami a zvyklosťami za účasti siedmych folklórnych skupín a súborov z Tatier a ich priľahlého okolia. Okrem nich sa v rámci prezentácie predstaví aj folklórny súbor z Lotyšska.

Goralské folklórne slávnosti sa v obci Ždiar budú konať už dvadsiatydruhý krát a aj tohto roku sa je na čo tešiť. Okrem folklórnych súborov sa o zábavu postará aj skupina Vidiek, mladé talenty a speváčka Kristína. Chýbať nebude ani slávnostná svätá omša, vozový sprievod obcou, diskotéka a tombola.

Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia, ďalšími partnermi podujatia sú Obec Ždiar, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Prešovský samosprávny kraj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.